//Najavljujemo PoC7 za poduzetnike

Najavljujemo PoC7 za poduzetnike

Nakon 6 uspješno provedenih natječaja za Program provjere inovativnog koncepta (PoC), temeljem kojih su ugovorena 222 inovativna projekta ukupne vrijednosti projekta u iznosu od 83 milijuna kuna, Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) objavljuje najavu sedmog poziva Programa provjere inovativnog koncepta – PoC7 za poduzetnike.

Program PoC će se provoditi u okviru Drugog projekta tehnologijskog razvoja (Second Croatia Science & Technology Project – STP II) za čiju je provedbu Vladi Republike Hrvatske odobren zajam Međunarodne banke za obnovu i razvoj (IBRD, Svjetska banka).

Prihvatljivi  natjecatelji

Podnositelji projektnih prijedloga u okviru programa PoC7 su:

1. fizičke osobe koje imaju ozbiljnu namjeru osnovati trgovačko društvo i koje nisu vlasnici više od 50% udjela u poduzećima koja imaju status velikog poduzetnika koji se bavi istom djelatnosti kao i PoC7 natjecatelj

2. poduzetnici (trgovačka društva) koja spadaju u jedno od tri kategorije: mikro, mali i srednji poduzetnici

Prihvatljive aktivnosti

Program je namijenjen sufinanciranju pretkomercijalnih aktivnosti u početnoj fazi razvoja novih proizvoda, usluga i tehnoloških procesa.:

• provjera i zaštita intelektualnog vlasništva,

• izrada funkcionalnog prototipa,

• demonstracija tehničke izvedivosti.

Iznos bespovratnih sredstava i trajanje projekta

Prihvatljivi projekti sufinancirat će se u iznosu od minimalno 35.000 kn do najviše 350.000 kn i u trajanju do najviše 12 mjeseci.

Intenzitet potpore

• Mikro i mala poduzeća:

Program financira do 70 % ukupnih prihvatljivih troškova nastalih u okviru provedbe navedenih prihvatljivih aktivnosti. Natjecatelj se obvezuje osigurati najmanje 30 % vlastitih ili drugih izvora sredstava.

• Srednja poduzeća:

Program financira do 60 % ukupnih prihvatljivih troškova nastalih u okviru provedbe navedenih prihvatljivih aktivnosti. Natjecatelj se obvezuje osigurati najmanje 40 % vlastitih ili drugih izvora sredstava.

Iznosi sredstava

Za dodjelu bespovratnih sredstava temeljem najavljenog natječaja predviđeno je ukupno 16.346.153,85 kn. Otvaranje natječaja planirano je sredinom lipnja 2018. godine, a planirani rok za prijavu je sredina srpnja 2018. godine. Ugovaranje se očekuje u četvrtom kvartalu 2018. godine.

Više pogledajte OVDJE!

Nazovite nas na +385 99 33 47 004 ili nam pošaljite e-mail na info@tiko-pro.hr. Pronaći nas možete i na Facebook-u i na LinkedIn-u.

Pripremila:

Tea Markotić,

Marketing i prodaja HR, Tiko Pro d.o.o.

2018-11-07T08:18:41+00:00