U izvanrednim i za sve aspekte društva zahtjevnim okolnostima izazvanim virusom COVID-19, Hrvatska zaklada za znanost (HRZZ) u sklopu svoje misije i uz financiranje Ministarstva znanosti i obrazovanja daje potporu istraživačkim grupama koje mogu pridonijeti rješenju trenutačno najvećih istraživačkih izazova u sklopu globalne pandemije koronavirusa, s ciljem spašavanja ljudskih života te očuvanja zdravlja i dobrobiti stanovništva u Republici Hrvatskoj.

Posebnim natječajem HRZZ-a, vrijednim 14 milijuna kuna, financiraju se temeljna i primijenjena istraživanja koja stvaraju novo i unapređuju postojeće znanje o zaraznim bolestima uzrokovanim koronavirusima te istraživanja koja istražuju društvene aspekte pandemije i učinak pandemije na obrazovni sustav.

Natječaj je raspisan u ponedjeljak, 30. ožujka, a kandidati svoje prijave mogu podnijeti najkasnije do 20. travnja 2020. u 13.00 sati.

VIŠE INFORMACIJA OVDJE

By |2020-03-31T08:55:18+00:00March 31st, 2020|Poslovne informacije|0 Comments