Povodom Svjetskog dana zaštite okoliša, 5. lipnja, predsjednik Republike Zoran Milanović primio je izaslanstvo Hrvatskog poslovnog savjeta za održivi razvoj (HRPSOR) u kojem izaslanstvu je i predsjednik SLO CRO Poslovnog kluba dr. Saša Muminović, kao član  uprave poduzeća AquafilCRO.

Predstavnici HRPSOR-a iznijeli su ciljeve svoga djelovanja, a to su: zastupati gospodarske interese u održivom razvoju, podupirati usmjerenja prema održivom razvoju u gospodarskom, političkom, pravnom i društvenom životu i poticati promjene koje će pospješiti prijelaz na održivi razvoj u Hrvatskoj.

“Vrijeme je da razvoj gospodarstva stavimo u puno širi i drugačiji kontekst koji vodi računa o održivom razvoju. Svjetski dan zaštite okoliša pravi je podsjetnik kojim smjerom treba krenuti.  Ova kriza pokazala nam je da priroda bez nas može, ali isto tako znamo da mi bez nje ne možemo opstatiporučio je predsjednik Milanović.

U izaslanstvu Hrvatskog poslovnog savjeta za održivi razvoj pored predsjednika SLO CRO Poslovnog kluba bila su i dva člana SLO CRO Poslovnog kluba; generalni direktor tvrtke Vetropack Straža Tihomir Premužak i  Anđelko Švaljek, direktor tvrtke Regeneracija  koja je za predsjednićku palaču izradila prekrsan tepih ” Kornati”  – na fotografiji dolje.

Izaslaniki su i  su ravnateljica HR PSOR- a Mirjana Matešić, direktorica tvrtke Dvokut Ecro Marta Brkić, potpredsjednica za poslovni razvoj i korporativne poslove kompanije Valamar Riviera Ivana Budin Arhanić, predsjednik uprave tvrtke PricewaterhouseCoopers John Mathias Gasparac, član uprave tvrtke INA Darko Markotić, predsjednik uprave tvrtke Messer Croatia Plin Robert Mustač, članica Upravnog odbora i direktorica globalnog upravljanja proizvodima tvrtke JGL Dorotea Pernjak Banić i predsjednica uprave tvrtke Holcim Hrvatska Virna Višković-Agušaj.

Vir i foto: OVDJE

Predsednik Republike Hrvaške  Zoran Milanović je ob svetovnem dnevu okolja, 5. junija, sprejel delegacijo Hrvaškega poslovnega sveta za trajnostni razvoj (HRPSOR),  katerega   predstavnik je tudi  predsednik SLO CRO Poslovnega kluba  dr. Saša Muminović in član upravnega odbora AquafilCRO.

Predstavniki HRPSOR-a so predsedniku predstavili  cilje delovanja ki so: zastopati gospodarske interese na področju  trajnostnega  razvoja, podpirati usmeritve ki vodijo k trajnostnemu razvoju v gospodarskem, političnem, pravnem in družbenem življenju ter spodbuditi spremembe, ki bodo pospešile prehod na trajnostni razvoj na Hrvaškem.

“Čas je, da gospodarski razvoj postavimo v širši  kontekst, takšen, ki skrbi za trajnostni razvoj. Svetovni dan okolja je pravi opomnik, v katero smer naj gremo. Ta kriza nam je pokazala, da narava lahko brez nas, medtem ko mi brez nje ne moremo obstati, “je dejal predsednik Milanović.

V delegaciji hrvaškega poslovnega sveta za trajnostni razvoj sta bila poleg predsednika SLO CRO  Poslovnega kluba tudi dva člana SLO CRO  Poslovnega kluba  Generalni direktor Vetropack Straža Tihomir Premužak in direktor Regeneracije Anđelko Švaljek.

Ostali  predstavniki HRPSOR-a so direktorica Mirjana Matešić, direktorica Dvokut Ecro Marta Brkić, podpredsednica Valamar Riviera za razvoj poslovanja in korporativne zadeve Ivana Budin Arhanić, izvršni direktor PricewaterhouseCoopers John Mathias Gasparac, generalni direktor INA Darko Markotić Messer Hrvaška Plin Robert Mustač, članica uprave in direktorica globalnega upravljanja izdelkov JGL Dorotea Pernjak Banić in predsednica uprave Holcim Hrvaška Virna Višković-Agušaj.

By |2020-06-08T16:15:26+00:00June 8th, 2020|Aktualno|0 Comments