Krize su najbolji okidači promjena, rekla je Ivana Kolar, organizatorica konferencije #Turizam365, u suorganizaciji SLO CRO POSLOVNI KLUBTerme Tuhelj i Poslovnog skupa za Zagorje, koja se održala 6. listopada 2020. u Termama Tuhelj. Zbog preventivnih mjera protiv Covid-19, konferencija je održana uživo s ograničenim brojem sudionika, i putem interneta s preko 600 gledatelja.

Ministarski forum po prvi je put okupio četiri ministra iz regije: ministricu turizma i sporta R Hrvatske Nikolinu Brnjac, ministra za gospodarstvo R Slovenije Zdravka Počivalšeka, ministricu turizma R Austrije Elisabeth Köstinger i državnog tajnika za turizam Kraljevine Španjolske Fernanda Valdés Verelsta. Panel raspravu Post Covid izazovi i razvoj, moderirao je predsjednik SLO CRO Poslovnog kluba Saša Muminović a sudjelovali su Veljko Ostojić Direktor Hrvatske udruge turizma, Kristian Šustar voditelj razvoja UNILINE putničkoj agenciji, Nedo Pinezic, Suvlasnik Dantes i Jadranka Gojtanic direktorica turizma u Apsolon.

Uvodno izlaganje  na temu Turizam 2020  – što nakon Covid19 održao je Siniša Topalović, globalni direktor turističkog savjetovanja Horwath HTL, dok je moderator ministarskog foruma bio Mislav Togonal TV voditelj i urednik.

Panel rasprava održivost i bodučnost moderirala je Ivana Budin Arhanić potpredsjenica za  poslovni razvoj  i korporativne poslove u Valamar Rivieri.

Tekst i foto: V. V. Z.

LINK NA VIDEO SNIMKU KONFERENCIJE