SMARTTOURISM MEET UP - otkrio nove ideje i učinkovita rješenja

14.04.2022

U petak 8. travnja 2022. održani su  4. susreti o pametnom turizmu, kreativnom razvoju i budućnosti turizma SMART TOURISM Meet Up na B2B danu najvećeg hrvatskog međunarodnog sajma turizma PLACE2GO.

Organizatorica sajma Damjana Domanovac i organizatorica Smart Tourisma Ivana Kolar ukazale na važnost međusobnog podrške i činjenicu da je zajedničkim snagama moguće ostvariti više. Brojni turistički stručnjaci i lideri bili su vrlo zadovoljni i odlično raspoloženi zbog kvalitetnih B2B sastanaka te rasprava o tome kako poslovati u ovih zahtjevnim vremenima.

Na konferenciji smo imali priliku čuti iskustva i preporuke o poslovanju u aktualnom i izazovnom periodu opterećenom svjetskim krizama od ključnih turističkih stručnjaka domaćeg i EU turizma, kao što su Robert Dee, direktor New Deal Europe UK, Kristian Šustar, direktor razvoja Uniline, Hajdi Ćenan, suosnivačica i direktorica AI startupa airt, Oliver Kesar, redoviti profesor na Ekonomskom fakultetu Zagreb, Ivan Rendulić, direktor RexRea, Jelena Holenko Pirc, vlasnica agencije Lynx and Fox, Saša Muminović, predsjednik SLO CRO Poslovnog kluba, Matko Marohnić, konzultant u Horwath HTL, i Adem Braco Suljić, direktor MEETEX Summita. Planove razvoja turizma i očekivanja aktualne turističke godine predstavili su: Sandra Herman, državna tajnica u Ministarstvu turizma i sporta, Kristjan Staničić, direktor Hrvatske turističke zajednice, Karmen Novarlič, voditeljica odjela za poslovnu komunikaciju Slovenske turistične organizacije i Tomislav Fain, predsjednik Hrvatske udruge putničkih agencija.

Sajam je otvorila Nikolina Brnjac, ministrica turizma i sporta RH te naglasila: „Smart tourism Meet up danas je  dodatna prilika sektora za razmjenu ideja i razvoja modernog poslovanja u turizmu te da Hrvatsku u razdoblju pred nama želimo pozicionirati kao ekološki, društveno i gospodarski održivu turističku destinaciju.“, poručila je ministrica turizma i sporta Nikolina Brnjac.

„ Krize kojima smo izloženi testiraju naše strategije, ali i donose prilike za promjene i unapređenja. O nama ovisi kako ćemo reagirati. Stoga je vrlo važna komunikacija, razmjena mišljenja, dijeljenje iskustava i učenje jednih od drugih. Jednostavno nam je potreban redizajn razmišljanja, funkcioniranja i poslovanja, kako bismo se razvijali te (p)ostali uspješni“, Ivana Kolar, organizatorica Meet Up-a.

Suorganizator SMART TOURISM Meet Up-a je SLO CRO Poslovni klub, a predsjednik kluba Saša Muminović rekao je: „Upravo ovakve konferencije pomažu u oblikovanju turizma budućnosti. S obzirom na značaj turizma u slovenskome i hrvatskom gospodarstvu SLO CRO Poslovnom klubu je zadovoljstvo sudjelovati i poduprijeti ovakvu konferenciju.“

Foto: Samir. C. Kovacic