SLO CRO poslovni klub osnovan je 2002. godine kao neprofitna udruga s namjerom organiziranja i jačanja ekonomskih odnosa Republike Slovenije i Republike Hrvatske.

Cilj kluba

Glavni cilj kluba je promocija slovensko – hrvatske suradnje u svim vidovima gospodarskog i društvenog života razvojem poslovnih odnosa i organiziranjem raznih aktivnosti.

Suradnja s institucijama

Suradnja s relevantnim institucijama omogućava jednostavno uspostavljanje i održavanje kontakata s hrvatskim ili slovenskim političkim i gospodarskim institucijama.

Potpora i nečlanovima

Potpora se pruža i „nečlanovima“ te sve one koji su zainteresirani za informacije o prilikama na hrvatskom gospodarskom tržištu pozivamo da se slobodno obrate za potrebne podatke i savjetovanje.

SLO CRO Poslovni klub - vodstvo

SLO CRO Poslovni klub zastupaju predsjednik i dva potpredsjednika koji čine Upravni odbor s još četiri člana, koje bira Skupština na mandat od četiri godine.

PREDSJEDNIK

Dr. Saša Muminović

Saša Muminović je član uprave AquafilSLO d.o.o. u Sloveniji, te AquafilCRO d.o.o. u Oroslavju u Hrvatskoj – članicama grupe Aquafil Italija.

Živi u Sloveniji gdje je aktivan i u udruženju poslodavaca (Združenje delodajalcev Slovenije) kao predsjednik sekcije za kemiju i član upravnog odbora, te član Skupštine Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.

Od 2012. godine certificiran je kao Ovlašteni računovodstveni forenzičar od strane neovisne udruge računovođa, poreznih savjetnika i financijskih djelatnika – Hrvatski računovođa u Zagrebu. 2014. godine dobio je priznanje Manager godine u kategoriji inozemnih poduzetnika od Hrvatskog udruženja menadžera i poduzetnika CROMA.

Aktivno se bavi i znastvenim radom. Objavio je šezdesetak znanstvenih i stručnih članaka, te 2015. godine izabran u zvanje višeg znanstvenog suradnika.

Od svibnja 2018. godine predsjednik je SLO CRO Poslovnog kluba slovenskih i hrvatskih gospodarstvenika.

POTPREDSJEDNICA

Ivana Kolar

Ivana Kolar je direktorica tvrtke Julius Rose za poslovno savjetovanje i upravljanje projektima. Dugogodišnja je direktorica Terma Tuhelj, gdje je danas angažirana kao savjetnica uprave.

Organizatorica je međunarodne konferencije Turizam 365 i promotorica cjelogodišnjeg turizma. Redovito sudjeluje kao predavačica na stručnim konferencijama, predaje teme iz područja turizma te je aktivna u radu brojnih gospodarskih institucija i udruga.

POTPREDSJEDNIK

Branko Roglić

Branko Roglić vlasnik je i predsjednik Nadzornog odbora Orbico grupe, najvećeg distributera u Europi, koja broji preko 8.000 radnika i posluje u 20 europskih zemalja. Počasni je generalni konzul Republike Slovenije u Splitu. Predsjednik je Nadzornog odbora Centra za demokraciju i pravo Miko Tripalo.

Bio je savjetnik za inozemna ulaganja predsjednika Republike Hrvatske, Stjepana Mesića. Od 1999. do 2003. godine bio je predsjednik  Košarkaškog kluba „Split Croatia-Osiguranje“ (bivša „Jugoplastika“). Dobitnik je nekoliko nagrada za životno dijelo. Posebna mu je strast skupljanje umjetnina iz razdoblja hrvatske moderne, te sponzorira perspektivne mlade slikare i kipare. U Sloveniji također ima kolekciju slovenskog slikarstva.

VODITELJICA UREDA

Vesna Vukšinič Zmaić

Vesna Vukšinič Zmaić, diplomirala je novinarstvo na Fakultetu društvenih znanosti u Ljubljani. U Matici iseljenika Slovenije bila je zaposlena deset godina, zadnje tri godine kao glavna tajnica Matice. Od ožujka 2018. godine živi u Zagrebu i radi u SLO CRO Poslovnom klubu slovenskih i hrvatskih gospodarstvenika kao voditeljica ureda i izvršna urednica časopisa SLO CRO Business Mirror.

Upravni odbor

Janja Starc
Božidar Kadoić
Dušan Pšeničnik

Nadzorni odbor

Goran Berić
Tomaž Kačar
Vladimir Tonaj

Djelatnosti

Umrežavanje poslovnih veza u svrhu jačanja slovenskog i hrvatskog gospodarstva po uzajamno korisnim uvjetima.

Organiziranje promocijskih, poslovnih događanja, konferencija, kongresa okruglih stolova.

Poslovno savjetovanje i usmjeravanje.

Glavni partner kluba

Javna agencija Republike Slovenije

Za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije

Saznaj više