Panel „Industrijska politika“ otkriva primjere i nedoumice dekarbonizacije industrije.

25.11.2021

Nove mjere #Europske komisije zahtijevaju da sve zemlje članice usklade svoje strategije, zakone i propise s novim cijevima #Zelenog Plana – 55% #smanjenja emisija #ugljičnog dioksida do #2030. godine. U panel raspravi na temu industrijske politike predstavnici najvećih industrija u Hrvatskoj i regiji izjasnili su svoja iskustva i nedoumice po pitanju sustavne dekarbonizacije industrije.

Panel „Industrijska Politika“ vodila je Merica Pletikosić, voditeljica sektora održivog poslovanja, CEMEX Hrvatska, a u raspravi su sudjelovali #MarinkoDošen, predsjednik Uprave, AD Plastik, Saša Muminović, predsjednik Uprave, AquafilCro, #TihomirPremužak generalni direktor, LG Vetropack Straža i #Virna Višković Agušaj, predsjednica Uprave Holcim (Hrvatska).

LINK